Jakie korzyści płyną z zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego w firmie HDI?

Towarzystwo ubezpieczeniowe HDI nie jest tak szeroko znane, jak inni liderzy rynkowi działający w Polsce. Nie oznacza to jednak, że firma nie ma ciekawych propozycji dla użytkowników aut. HDI specjalizuje się w ubezpieczeniach komunikacyjnych i ma w swojej ofercie kilka rozwiązań nietypowych, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Ubezpieczenie OC Turbo

Polisa odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowa dla wszystkich kierowców w naszym kraju. Pozwala uzyskać wsparcie finansowe osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych. Ubezpieczenie o nazwie OC Turbo dostępne w HDI umożliwia korzystanie z dodatkowych usług. Firma jest w stanie zorganizować holowanie do warsztatu naprawczego zarówno pojazdu osoby poszkodowanej, jak i sprawcy. Dzięki temu oba samochody mogą być szybko usunięte z drogi i zabezpieczone do czasu naprawy.

Ubezpieczenia Ekstra 2000

Kolejnym ciekawym produktem ubezpieczeniowym oferowanym przez firmę HDI jest polisa o nazwie Ekstra 2000. Dzięki niej kierowca może liczyć na wypłatę odszkodowania po utracie pojazdu na skutek kradzieży. Wysokość wsparcia finansowego wynosi, zgodnie z nazwą polisy, 2 tysiące zł. Środki mogą być wykorzystane na dowolny cel i właściciel auta nie musi informować o tym filmy ubezpieczeniowej.

Polisa Esktra 2000 jest doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy kierowca nie jest przygotowany na tymczasowy brak własnego pojazdu i musi zająć się organizacją czasu w kolejnych dniach po utracie auta. Warto jednak dodać, że odszkodowanie jest wypłacane wyłącznie wówczas, gdy skradziony zostanie cały samochód. Nie dotyczy to więc zniszczenia elementów wyposażenia lub tylko utraty możliwości przemieszczania się.

Ubezpieczenie Assistance

Usługi typu Assistance są charakterystyczne dla wszystkich dużych firm ubezpieczeniowych. W przypadku HDI do wyboru jest kilka wariantów różniących się poziomem ochrony w przypadku awarii. Standardowy wariant ubezpieczenia Assistance dotyczy głównie holowania pojazdu po wypadku na terenie Polski. Wersje bardziej rozbudowane pozwalają na holowanie za granicą, a także zapewnienie pojazdu zastępczego na okres od 5 do 10 dni. W niektórych przypadkach firma HDI oferuje również pokrycie kosztów noclegu dla kierowcy i pasażerów oraz przewóz osób ubezpieczonych do celu podróży lub miejsca, do którego odholowany został pojazd.

Wysokość składki ubezpieczeniowej można obliczyć za pomocą kalkulatora dostępnego na stronie internetowej HDI. Oferowane są atrakcyjne rabaty i możliwość obniżenia składki poprzez zakup kilku produktów w jednym pakiecie. Dlatego nad skorzystaniem z oferty firmy powinni zastanowić się wszyscy kierowcy często podróżujący na terenie naszego kraju.